The Power of Habits: Dlaczego przedsiębiorcy muszą być produktywni

News

Wiele osób uważa, że przedsiębiorcy, którzy odnieśli sukces, rodzą się z jakimś magicznym darem, który pozwala im być super produktywnymi i nieustannie rzucać świetne pomysły. Ale prawda jest taka, że większość przedsiębiorców odnosi sukcesy, ponieważ rozwijają dobre nawyki, które pozwalają im być produktywnymi.

Produktywność nie polega na szczęściu - chodzi o stworzenie systemu, który działa dla Ciebie i rozwinięcie dyscypliny, aby się go trzymać. Dla Ciebie oznacza to zrozumienie swoich czynników wyzwalających, wdrożenie odpowiednich narzędzi i procesów oraz trzymanie się odpowiedzialności.

W tym poście omówimy siłę nawyków i dlaczego są one tak ważne dla przedsiębiorców, aby być produktywnym. Podzielimy się również kilkoma wskazówkami dotyczącymi tworzenia dobrych nawyków produktywności i trzymania się ich.

Czym jest produktywność i dlaczego przedsiębiorca powinien być produktywny?

Produktywność jest często uważana za miarę tego, jak wiele wyników jest generowanych przez określony wkład. Na przykład, jeśli pracownik może wyprodukować 10 widżetów w ciągu godziny, jego produktywność wynosi 10 widżetów na godzinę.

W świecie biznesu, produktywność jest często używana do porównywania efektywności różnych pracowników lub firm. Jednak produktywność to nie tylko wydajność, ale także jakość tej wydajności. Wydajny pracownik lub firma może efektywnie tworzyć wysokiej jakości produkty lub usługi.

Przedsiębiorcy to szczególna rasa ludzi. Są kreatywni, podejmują ryzyko i myślą innowacyjnie. Widzą potencjał w każdej okazji i zawsze szukają sposobów na jej udoskonalenie.

Bycie przedsiębiorcą nie jest łatwym zadaniem. Nie tylko musisz być kreatywny i wpadać na nowe pomysły, ale musisz być również produktywny, aby Twój biznes odniósł sukces. Istnieje wiele wymagań dotyczących Twojego czasu i może być trudno zachować koncentrację i wykonać zadania.

Na przykład, możesz pracować nad rozwojem nowego produktu, ale musisz także zająć się obsługą klienta, marketingiem i sprzedażą. Łatwo jest utknąć w codziennych zadaniach i stracić z oczu swoje cele.

Dlatego właśnie należy dążyć do bycia produktywnym; będąc wydajnym i skutecznym, można maksymalnie wykorzystać swoje ograniczone zasoby i stworzyć udany biznes. Co więcej, produktywne firmy zazwyczaj mają szczęśliwszych pracowników. Istnieje zatem wiele powodów, dla których przedsiębiorcy powinni skupić się na byciu produktywnym.

Jak nawyki mogą pomóc przedsiębiorcom być bardziej produktywnymi

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś przełamać zły nawyk, wiesz, że zmiana sposobu działania może być trudna. Jednak wypracowanie kilku dobrych nawyków może sprawić ogromną różnicę, jeśli chodzi o produktywność.

Dla przedsiębiorców, kilka kluczowych nawyków może pomóc zwiększyć produktywność i poprawić jakość swojej pracy. Oto kilka przykładów:

1) Ustanowienie codziennej rutyny i trzymanie się jej w jak największym stopniu.

To pomaga uwarunkować twój umysł i ciało, aby były gotowe do pracy o ustalonej porze każdego dnia. Jeśli zwykle zaczynasz pracę o 9 rano, to staraj się trzymać tego harmonogramu jak najczęściej.

Pomyśl o tym w ten sposób: kiedy chodzisz na siłownię regularnie, twoje ciało staje się uwarunkowane, aby oczekiwać tego poziomu aktywności. To samo dotyczy Twojego umysłu - jeśli wytrenujesz go, aby był produktywny o określonej porze każdego dnia, stanie się to łatwiejsze.

2) Rób regularne przerwy, aby utrzymać koncentrację i uniknąć wypalenia zawodowego

Oderwanie się od pracy na kilka minut co godzinę może pomóc Ci wrócić odświeżonym i gotowym do zmierzenia się z kolejnym zadaniem. Powinieneś również zaplanować swoje przerwy z wyprzedzeniem, aby nie tracić czasu na zastanawianie się, co zrobić dalej.

Na przykład, po każdej godzinie pracy można zrobić pięciominutową przerwę na spacer wokół bloku lub zrobienie herbaty. Możesz też zaplanować dłuższą przerwę na czas lunchu.

3) Znajdź czas na ćwiczenia

Jest to ważne nie tylko dla zdrowia fizycznego, ale także dla dobrego samopoczucia psychicznego. Ćwiczenia mogą pomóc w uwalnianiu endorfin, które mogą podnieść Twój nastrój i poprawić koncentrację.

Jeśli nie lubisz ćwiczyć, to nic nie szkodzi - jest mnóstwo innych aktywności, które mogą mieć ten sam efekt. Po prostu znajdź coś, co cię porusza i sprawia, że czujesz się dobrze, abyś mógł wrócić do pracy z czystą głową.

4) Wyznacz sobie czas każdego dnia na planowanie i przegląd swoich celów

Ten nawyk pomoże Ci skupić się na tym, co ważne i zapewni, że robisz postępy. Kiedy usiądziesz, aby zaplanować swój dzień, tydzień lub miesiąc, zacznij od przeglądu swoich celów. Pomoże Ci to upewnić się, że Twój czas jest spędzany w najbardziej produktywny sposób.

Wprowadzając te nawyki do swojego codziennego życia, możesz nastawić się na sukces. Pamiętaj jednak, że to tylko kilka przykładów - istnieje wiele innych nawyków, które mogą pomóc Ci być bardziej produktywnym.

Wskazówki dotyczące wyrabiania produktywnych nawyków

Jeśli masz problemy z wypracowaniem nowych nawyków, oto kilka wskazówek, które mogą pomóc:

1) Zachowaj prostotę

Kiedy zaczynasz, ważne jest, aby wszystko było proste. Próba zmiany zbyt wielu rzeczy naraz prawdopodobnie doprowadzi do frustracji i wypalenia.

Zamiast tego skup się na rozwijaniu jednego nawyku na raz. Kiedy już go opanujesz, możesz przejść do następnego.

2) Wyznaczaj realistyczne cele

Ważne jest, aby wyznaczać cele, które są realistyczne i osiągalne. Jeśli twój cel jest zbyt wzniosły, prawdopodobnie zniechęcisz się i zrezygnujesz, zanim zobaczysz jakiekolwiek wyniki.

Załóżmy, że chcesz zacząć ćwiczyć trzy razy w tygodniu. Ale w rzeczywistości możesz zobowiązać się tylko do jednego razu w tygodniu. W tym przypadku lepiej wyznaczyć sobie cel, który wiesz, że możesz osiągnąć, co pozwoli Ci nabrać rozpędu i pewności siebie.

To samo dotyczy każdego innego nawyku, który próbujesz rozwinąć. Wyznacz cel, który wydaje się być wyzwaniem, ale wykonalnym, a następnie pracuj nad nim.

3) Znajdź wzór do naśladowania

Zidentyfikuj kogoś, kto już ma nawyki, które chcesz rozwinąć. Może to być przyjaciel, członek rodziny, a nawet osoba publiczna. Obserwuj, jak idą o ich codziennym życiu i zobaczyć, co można nauczyć się od nich.

Jeśli podążasz za czyimś przykładem, istnieje większe prawdopodobieństwo, że sam wyrobisz sobie te same nawyki. Upewnij się tylko, że osoba, którą naśladujesz, jest kimś, kogo podziwiasz i kto ma taki styl życia, jaki ty chcesz mieć.

To właśnie dlatego ludzie mają mentorów. Oni już wiedzą, czego potrzeba i jak to osiągnąć.

4) Stwórz plan

Kiedy już zdecydowałeś, który nawyk chcesz rozwijać, czas stworzyć plan. Powinien on obejmować, kiedy i gdzie będziesz wykonywać nowe zachowanie, a także co zrobisz, jeśli napotkasz jakieś przeszkody.

Powiedzmy, że chciałeś zaplanować każdy dzień, poświęcając 15 minut na przegląd swoich celów. Możesz ustawić codzienny alarm w telefonie na godzinę 7:00, a następnie umieścić swoje cele w widocznym miejscu, aby nie można było ich ominąć.

Powinieneś także mieć plan awaryjny na dni, w których czujesz się szczególnie zajęty lub przytłoczony. W te dni możesz ustalić krótszy limit czasowy 10 minut lub zamiast tego przeglądać swoje cele wieczorem.

Stworzenie planu pomoże Ci upewnić się, że trzymasz się swojego nowego nawyku, nawet w dni, kiedy wydaje Ci się to trudne.

5) Bądź cierpliwy

Wyrobienie nawyków wymaga czasu - nie oczekuj rezultatów z dnia na dzień. Skup się na podejmowaniu małych kroków każdego dnia i zaufaj, że proces ten w końcu się opłaci.

Średnio kształtowanie nowego nawyku trwa 66 dni. Jeśli więc czujesz się zniechęcony, przypomnij sobie, że to wymaga czasu i że robisz postępy, nawet jeśli nie zawsze są one widoczne od razu.

Jeśli będziesz pamiętać o tych wskazówkach, będziesz na dobrej drodze do wypracowania produktywnych nawyków, które pomogą Ci osiągnąć Twoje cele. Pamiętaj tylko, że powinieneś rozważyć wypracowanie dobrych nawyków zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Produktywność jest ważna, ale tak samo ważne jest dbanie o siebie. Upewnij się, że zaplanujesz czas na działania, które sprawiają Ci przyjemność i pomagają się zrelaksować. Może to być na przykład czytanie, spędzanie czasu na łonie natury lub praktykowanie medytacji. Poprawa wszystkich obszarów swojego życia sprawi, że staniesz się osobą dobrze zaokrągloną i odnoszącą sukcesy.

Eksperymentuj z różnymi nawykami, aby znaleźć to, co działa najlepiej dla Ciebie

Jeśli chodzi o przedsiębiorczość, nie ma jednego uniwersalnego podejścia. To, co działa dla jednej osoby, może nie działać dla innej, a to, co działa na jednym etapie działalności, może nie być tak skuteczne później.

Znalezienie właściwych nawyków, które poprawią twoją produktywność może być trochę metodą prób i błędów. Ale eksperymentując z różnymi podejściami, w końcu znajdziesz te, które działają najlepiej dla Ciebie.

A w miarę wyrabiania nowych nawyków, prawdopodobnie zauważysz, że poziom Twojej produktywności ulega poprawie. Nie bój się więc spróbować - kto wie, może sam siebie zaskoczysz.

Nie oznacza to wprowadzania ogromnych zmian naraz - zamiast tego spróbuj wprowadzić małe poprawki i zobacz, jak wpływają one na Ciebie i Twój biznes. Z czasem będziesz w stanie zbudować solidne podstawy nawyków, które pomogą Ci osiągnąć Twoje cele.


Bio autora

Oscar Rodriguez jest pisarzem na pół etatu i blogerem na cały etat. W swoim osobistym blogu dzieli się swoją wiedzą na temat biznesów online i generowania dochodów. Kiedy nie pisze lub nie pracuje nad kolejnym projektem, Oscar lubi czytać książki o samorozwoju.