Fundraising: Co musisz wiedzieć

News

Każdy biznes potrzebuje kapitału na start. Większość ludzi uważa, że firmy potrzebują dużo pieniędzy od samego początku. Cóż, chociaż może to być prawdą w niektórych przypadkach, istnieje wiele różnych rodzajów firm , które są w stanie rozpocząć się z bardzo małą ilością pieniędzy.

Zawsze należy pamiętać, że to, czego najbardziej potrzebujesz, to wierzyć w swój biznes, swój produkt i swoją wizję przyszłości. Bo jeśli ty wierzysz w te rzeczy to inni ludzie też będą. I oczywiście nie mówimy tylko o Twoich potencjalnych klientach i klientkach. Mówimy o ludziach, którzy mogą sfinansować Twój biznes.

Fundraising jest dość powszechną praktyką dla firm w dzisiejszych czasach. Istnieje wiele różnych sposobów na zdobycie budżetu potrzebnego do rozpoczęcia działalności, a fundraising jest z pewnością jednym z nich. Istnieją różne typy fundraisingu i w zależności od twojego biznesu, przynajmniej jeden z tych typów będzie dla ciebie wystarczająco dobry.

Jednakże, Jest kilka rzeczy, które trzeba wiedzieć, zanim zacznie się fundraising dla swojego biznesu.

  • Produkt/usługa

Sprzedajesz coś. Coś, co według Ciebie przyniesie Ci zyski. Co to jest? Ważne jest, abyś znał swój produkt lub usługę. Jeśli chcesz, aby ludzie pokochali Twój produkt, musisz być w stanie pokazać im dlaczego. Doskonale znając swoje produkty i usługi z powodzeniem zbudujesz go wśród ludzi, którzy mogą być Twoimi potencjalnymi inwestorami.

Zacznij od stworzenia prezentacji. To pomoże Ci śledzić ważne cechy, które pomogą przyciągnąć Twoich inwestorów. Bądź pasjonatem podczas prezentowania swojego biznesu. Przekonaj inwestorów , dlaczego Twój produkt jest najlepszy.

  • Poznaj konkurencję

Podczas prezentacji swojego biznesu i produktu, nie chodzi tylko o to, aby być w stanie pokazać ludziom, dlaczego powinni w Ciebie zainwestować. Twój produkt może być świetny, a biznes bardzo obiecujący, ale jaką gwarancję dasz swoim inwestorom odnośnie rynku i konkurencji?

Każdy rynek ma konkurencję i musisz znać swoją. Badając swoją konkurencję możesz nauczyć się praktyk i odnieść sukces stając się silnym udziałowcem w swojej dziedzinie. Będziesz również w stanie przejść przez niezbędne działania, aby utrzymać swój biznes w stanie nienaruszonym, w przypadku gdy konkurencja stanie się zbyt trudna do pokonania.

  • Kim są twoi fundraiserzy?

Istnieje wiele osób, które są chętne do inwestowania swoich pieniędzy w małe firmy, ale które z tych inwestorów są najlepsze opcje dla Twojej firmy? To jest bardzo ważne pytanie. Nie chcesz tracić czasu na przekonywanie ludzi, którzy nie uwierzą w twój produkt i nie dadzą ci funduszy, których potrzebujesz.

  • Poznaj swoje najsilniejsze strony

KPI' s lub kluczowe wskaźniki wydajności są niezbędne dla każdego biznesu. Są tym, co definiuje efektywność Twojego biznesu poprzez konkretne produkty i usługi. Są to twoje dane i to właśnie te dane będą chcieli zobaczyć twoi potencjalni inwestorzy . Musisz mieć te dane, aby były ważne. Co najważniejsze, musisz wiedzieć, jak czytać i prezentować te dane.

Zarówno Ty jak i Twoi inwestorzy muszą wiedzieć o Twoich najsilniejszych produktach i usługach. Możesz skupić swoje działania na tych produktach i zmaksymalizować swój zysk , przekonując tym samym jeszcze więcej inwestorów , aby stali się częścią Twojego biznesu.

  • Wiedza o tym, jak reklamować swój biznes

Tak wcześnie w swoim biznesie, nie będziesz miał budżetu na wynajęcie usług reklamowych, ani nie jest to konieczne, aby zrobić coś takiego. Jesteś bardziej niż zdolny do zaprezentowania swojego biznesu. Ponadto, potencjalni inwestorzy będą chcieli rozmawiać z tobą, a nie z jakimś reklamodawcą. Jesteś jeden pitching siebie i swoją firmę. Musisz wiedzieć, jak reklamować swój biznes w taki sposób, że przekonasz ludzi, aby dali ci swoje pieniądze.

Fundraising nie różni się od crowdfundingu. Prosisz o inwestorów. Musisz pokazać im, że Twój biznes jest wart inwestycji.

Jest jeszcze wiele innych rzeczy, które będziesz musiał zrobić, aby rozpocząć swój własny biznes. Jeśli jest to twój pierwszy raz, gdy zaczynasz biznes, możemy zrozumieć, dlaczego wszystkie te rzeczy mogą wydawać się Herkulesowym zadaniem.

Zawsze można się dokształcać w zakresie biznesu i potwierdzać swoją wiedzę poprzez zastosowanie jej w swoim biznesie. Platforma szkoleniowa zapewniona przez projekt YOU-ME jest z pewnością świetnym sposobem na rozpoczęcie symulacji, jak to będzie być właścicielem firmy i oczywiście sprawdzenie swojego talentu jako właściciela firmy.

Jeśli chcesz zbudować silny biznes , musisz poświęcić czas na badania i musisz dać sobie czas na szkolenie i nauczenie się najważniejszych wartości bycia właścicielem biznesu.