ECO-Media: Nasz nowy projekt zwiększający liczbę młodych wolontariuszy na rzecz ochrony środowiska

News

W Instytucie Rozwoju Przedsiębiorczości - iED mamy przyjemność ogłosić rozpoczęcie projektu ECO-Media. Jest to jeden z naszych najnowszych projektów Erasmus+ na rok 2023, który koncentruje się na zrównoważonym rozwoju środowiska i wolontariacie młodzieżowym.

Dowiedzmy się więcej szczegółów na temat projektu.

Dlaczego ECO-Media

Zmiany klimatyczne to globalne wyzwanie, a z ich konsekwencjami będziemy musieli się zmierzyć prędzej czy później. Dlatego ECO-Media chce szerzyć świadomość poprzez cyfrowy aktywizm, aby rozpowszechniać zasady zrównoważonego rozwoju.

Projekt będzie szkolił pracowników społecznych i młodzieżowych, przewodników szkolnych, mentorów, opiekunów i innych profesjonalistów pracujących z młodymi ludźmi.

Nauczą się oni, jak korzystać z mediów społecznościowych, aby poprawić jakość swojej pracy i komunikacji. Celem jest wzmocnienie pozycji młodych ludzi i podniesienie świadomości na temat alternatywnych sposobów wolontariatu, takich jak e-wolontariat i cyfrowy aktywizm, ze szczególnym uwzględnieniem zmian klimatycznych.

Kim są nasi partnerzy ECO-Media

Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, ECO-Media będzie 6-osobowym partnerstwem z organizacjami związanymi z pracą z młodzieżą, wolontariatem i zrównoważonym rozwojem środowiska.

Naszymi partnerami w projekcie ECO-Media są:

  • Wisefour Innovation and Development Organisation Ltd z Cypru
  • Wiedeńskie Stowarzyszenie Wolontariuszy Edukacyjnych (V.A.E.V.) z Austrii
  • Kestävän Kehityksen Instituutti ry z Finlandii.
  • ENJOY ITALY DI ALESSANDRO GARIANO z Włoch

Realizacja ECO-Media ma trwać do grudnia 2023 roku.

Główne cele ECO-Media

Do końca okresu realizacji projektu nasze partnerstwo ma nadzieję osiągnąć następujące rezultaty:

  • zwiększone umiejętności cyfrowe i znajomość mediów społecznościowych wśród profesjonalistów pracujących z młodzieżą,
  • zwiększenie świadomości na temat zmian klimatu poprzez zaangażowanie młodych ludzi w e-wolontariat i aktywizm, z wykorzystaniem mediów społecznościowych jako innowacyjnego narzędzia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ECO-Media, możesz odwiedzić oficjalną stronę projektu.

Ten projekt został sfinansowany przy wsparciu Komisji Europejskiej.
Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w niej zawartość merytoryczną.