Rolnictwo i zmiany klimatu

News

Każdy wie, że rolnictwo i zmiany klimatyczne są ze sobą bardzo powiązane. Globalne ocieplenie ma ogromny wpływ na dostawy żywności. Jednocześnie wydaje się, że liczba ludności na świecie rośnie w bardzo szybkim tempie. Związek między tymi dwoma zjawiskami wydaje się być bardzo problematyczny i jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie, skutki dla ludności świata będą poważne.

Największym problemem jest bezpieczeństwo żywności, które wydaje się być bardzo zagrożone. I niestety jest to błędne koło. Nie możemy być pewni, jak zaczął się ten problem. Czy to szybka ewolucja rolnictwa spowodowała problem środowiskowy, czy też zmiany klimatyczne? Które z nich ma największy wpływ na drugie? Niemożność odpowiedzi na to pytanie jest tym, co powoduje potrzebę jednoczesnego rozwiązania tych problemów.

Zacznijmy od podstaw. Największym problemem rolnictwa spowodowanym przez zmiany klimatu jest wpływ na produkcję roślinną. Jak dokładnie wpływa to na uprawy? Cóż, spróbujmy sobie wyobrazić całą tę sprawę jako dobrze naoliwioną maszynę, samochód. Zmiana klimatu jest hamulcem samochodu. Za każdym razem, gdy samochód chce jechać, w tej analogii, jadący samochód to produkcja roślinna, zmiany klimatyczne uderzają w hamulce i spowalniają wszystko.

Jednocześnie ewolucja rolnictwa, jeśli chodzi o stosowane maszyny i technologie, powoduje więcej problemów dla środowiska i zmian klimatycznych niż kiedykolwiek wcześniej. Myśląc po prostu o gazach emitowanych przez szklarnie, mówimy o ogromnych ilościach gazów uwalnianych do atmosfery każdego dnia.

Odpowiedzią na to rozwiązanie jest agroekologia. Zasadniczo, jest to sposób na kontynuowanie masowej produkcji żywności, ale przy użyciu produktów i materiałów, które nie będą miały negatywnego wpływu na klimat. Promowanie agroekologii jest priorytetem dla wielu krajów, organizacji na całym świecie i oczywiście dla samej Unii Europejskiej.

Stosując odpowiednie materiały przyjazne środowisku, będziemy w stanie zminimalizować wpływ rolnictwa na zmiany klimatyczne. W rezultacie, negatywny wpływ klimatu na rolnictwo zmniejszy się w szybkim tempie. Być może nie będziemy w stanie powiedzieć, jak zaczął się ten problem, ale z pewnością będziemy w stanie gdzieś zacząć, aby przynieść rozwiązanie tego problemu.

Więcej na: http://holz-komplex.pl