Erasmus dla młodych przedsiębiorców - Gotowy do spakowania walizek?

News

Program " Erasmus dla młodych przedsiębiorców" pomaga w zdobyciu umiejętności niezbędnych do założenia i prowadzenia z powodzeniem małej firmy w Europie. Nowi przedsiębiorcy zbierają się i wymieniają wiedzę oraz pomysły biznesowe z doświadczonym przedsiębiorcą, z którym przebywają i współpracują przez okres od 1 do 6 miesięcy.

Pobyt jest częściowo finansowany przez Komisję Europejską.

Korzyści

Jako nowy przedsiębiorca, skorzystasz ze szkolenia w miejscu pracy w małym lub średnim przedsiębiorstwie w innym kraju uczestniczącym w projekcie. Ułatwi to pomyślne rozpoczęcie działalności gospodarczej lub wzmocni nowo powstałe przedsiębiorstwo. Możesz również skorzystać z dostępu do nowych rynków, współpracy międzynarodowej i potencjalnych możliwości współpracy z partnerami biznesowymi za granicą.

Jest to naprawdę współpraca typu win-win, w której zarówno nowy przedsiębiorca, jak i przedsiębiorca goszczący odkrywają nowe rynki europejskie lub partnerów biznesowych, różne sposoby prowadzenia działalności gospodarczej. W dłuższej perspektywie, jako nowy przedsiębiorca, skorzystasz z szerokich możliwości nawiązywania kontaktów i być może zdecydujesz się na dalszą współpracę, być może jako długoterminowy partner biznesowy (np. joint venture, podwykonawstwo, relacje wykonawca-dostawca, itp.)

Nie zapomnij o dotacji na pobyt za granicą

Wsparcie finansowe, które otrzymują nowi przedsiębiorcy, przyczynia się do pokrycia kosztów podróży i utrzymania podczas wizyty. Dotacja jest wypłacana przez lokalny punkt kontaktowy wybrany przez nowego przedsiębiorcę (zarejestrowany we wniosku online).

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Institute of Entrepreneurship Development jest jednym z lokalnych punktów kontaktowych w Grecji. Jesteśmy jedną z pośrednich organizacji wspierających współpracujących w ramach konsorcjum EYE on Europe. Tak więc, czy jesteś nowym lub gospodarzem przedsiębiorcy w Grecji i chcesz ubiegać się o program, jesteśmy szczęśliwi, aby pomóc Ci niniejszym.

Osoba kontaktowa: Thodoris Alexandrou (talexandrou@entre.gr)