Umiejętności cyfrowe i nowoczesna przedsiębiorczość

News

Nowoczesna przedsiębiorczość to koncepcja, która dominuje obecnie na świecie. Wykorzystanie innowacji cyfrowych pomaga firmom na całym świecie osiągnąć nowy poziom. Każdego dnia pojawia się coraz więcej innowacyjnych produktów, a projekty cyfrowe wydają się być tym, co zmieni świat.

Nowoczesna przedsiębiorczość wymaga nowych i młodzieńczych pomysłów. Pomysłów, które mogą kształtować przyszłość rynku. W rezultacie, największa liczba starszych przedsiębiorców i biznesmenów nie jest w stanie wnieść na scenę świeżych pomysłów. Dlatego właśnie młodzi przedsiębiorcy mają klucz do rozwoju przedsiębiorczości.

Wciąż jednak istnieje przepaść między młodymi ludźmi a przedsiębiorczością. Luka ta istnieje nie dlatego, że młodzi ludzie nie są w stanie zrozumieć koncepcji przedsiębiorczości lub nie mają błyskotliwych pomysłów potrzebnych do tworzenia produktów i usług przyszłości. Luka ta istnieje, ponieważ niestety do dziś wielu młodych ludzi nie wykształciło niezbędnych umiejętności i kompetencji, aby wprowadzić te pomysły w życie.

Mezczyzna z tabletem

Odsetek młodych ludzi porzucających szkołę w Europie wzrósł w ciągu ostatnich kilku lat, a w rezultacie luka wciąż się powiększa. Dlatego też młodzi ludzie powinni być szkoleni w zakresie umiejętności cyfrowych poza szkołą.

Dobrą stroną umiejętności cyfrowych jest fakt, że ważniejsza jest wiedza, jak je praktycznie wykorzystać, niż posiadanie dyplomu, który pokazuje wiedzę teoretyczną, a nie praktyczną. Innymi słowy, młodzi ludzie nie są zobowiązani do pójścia na studia, aby szkolić swoje umiejętności i kompetencje.

Mogą natomiast uczęszczać na kursy, które dadzą im praktyczne doświadczenie, które jest o wiele bardziej potrzebne. W ten sposób będą w stanie zmniejszyć ilość czasu potrzebnego na opracowanie pomysłu i jego wdrożenie. Ponadto, szkoląc swoje umiejętności poprzez seminaria i projekty, będą mogli je zwiększać i doskonalić w trakcie pracy nad projektami, co da im znacznie lepsze wyczucie, jak je wykorzystać.

Unia Europejska wspiera działania, które koncentrują się na pomocy młodym ludziom, którzy są bezrobotni lub nie mieli możliwości podjęcia studiów wyższych, w celu poprawy ich umiejętności i kompetencji cyfrowych poprzez realizację projektów europejskich, które są w stanie zorganizować programy nauczania i seminaria na temat umiejętności cyfrowych.

Projekty takie jak projekt UptoYouth są w stanie zapewnić uczestnikom doskonałe kursy, które pomogą im pracować nad swoimi umiejętnościami. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat tego projektu, odwiedź oficjalną stronę projektu. Zachęcamy również do uważnego obserwowania wszystkich działań podejmowanych przez UE w tym sektorze. Znajdziecie tam Państwo wiele możliwości, które pomogą Wam zapewnić sobie świetlaną przyszłość!

Dowiedz się więcej na http://smile.net.pl.