5 cyfrowych umiejętności, których powinieneś się nauczyć w 2021 roku

News

Transformacja cyfrowa zmienia świat, jaki znamy, a miejsce pracy nie jest wyjątkiem od reguły. Z tego powodu pracownicy muszą pogłębiać swoje umiejętności techniczne, aby dopasować się do zapotrzebowania na umiejętności w miejscu pracy. Przyjmując mentalność rozwoju, pracownicy mogą wypełnić lukę w umiejętnościach, ucząc się najważniejszych umiejętności cyfrowych, których poszukują pracodawcy.

Szybka cyfryzacja zmieniła krajobraz biznesowy, a także zapotrzebowanie na umiejętności techniczne. W rezultacie rzeczy, które kiedyś były uważane za niezbędne, teraz stały się przestarzałe, a z kolei pojawiły się nowe umiejętności cyfrowe.

Pracownicy muszą nadążać za tymi zmianami i pozostać konkurencyjni na rynku pracy. Dlatego potrzebują proaktywnej postawy i ciągłego informowania o trendach w zakresie umiejętności technicznych w swojej branży.

Transformacja cyfrowa ujawniła wiele nieefektywności w firmach, ale także wiele potrzeb. Mówiąc o potrzebach, podnoszenie kwalifikacji jest czymś, co zarówno pracownicy, jak i pracodawcy muszą poważnie rozważyć, aby przetrwać erę cyfrową.

Niezależnie od branży, w której pracujesz, oto umiejętności cyfrowe, których należy się nauczyć, aby być zauważonym przez pracodawców.

Najlepsze umiejętności cyfrowe, których należy się nauczyć w 2021 r.

1. Marketing cyfrowy i media społecznościowe

Z tradycyjnych mediów marketingowych powoli umiera, pole bitwy jest teraz online. Ostatnie statystyki pokazują, że istnieje 4,66 miliardów aktywnych użytkowników Internetu online, lub 59,5 procent światowej populacji. Dlatego, z odpowiednich umiejętności i szkoleń na temat tego, jak działa internet i co lub jak użytkownicy szukają online, marketing cyfrowy ma ogromny potencjał, i słusznie.

Z pomocą analityki, marketerzy cyfrowi mogą stworzyć doskonałą cyfrową strategię marketingową. Tak więc, mogą one craft cyfrowych kampanii marketingowych w celu promowania swojej firmy lub zwiększenia ruchu organicznego z pomocą optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO).

Rozważając, jakie umiejętności cyfrowe należy opanować, marketing cyfrowy i media społecznościowe to przystępny sposób na wykorzystanie potencjału technologii i bezpośredni wpływ na przychody firmy.

2. Analityka danych

Analityka danych jest jedną z najbardziej znaczących umiejętności cyfrowych, których należy się nauczyć w erze cyfrowej. Cyfrowa penetracja w przedsiębiorstwach stworzyła tak wiele cyfrowych punktów kontaktowych gromadzących dane, dzięki czemu praca analityka danych stała się koniecznością w każdej branży. Analityka danych ma zastosowanie w całym biznesie. Jej zalety obejmują wiele różnych ról, od marketingu cyfrowego po zarządzanie łańcuchem dostaw, aby wymienić tylko kilka.

W cyfrowym świecie dane są wszędzie, przenosząc informacje z jednego punktu do drugiego. Analityk danych jest niezbędnym interpretatorem tych danych, wyszkolonym do wyciągania wniosków i nadawania znaczenia. Zrozumienie tych informacji jest kluczowym krokiem przed wykorzystaniem ich na korzyść firmy.

Zdjęcie autorstwa Luke Chesser na Unsplash

3. Kodowanie

Umiejętność kodowania ma o wiele więcej zastosowań niż większość ludzi zdaje sobie sprawę i często jest opisywana jako najważniejsza umiejętność cyfrowa do opanowania w 2021 roku. Jednak często kojarzona jest z tworzeniem oprogramowania i niesłusznie. W ostatnich latach istnieje duże zapotrzebowanie na stanowiska związane z rozwojem oprogramowania, które również dobrze płacą. Prace związane z tworzeniem oprogramowania cieszą się dużym popytem, ale są też bardzo wymagające. Na szczęście, kodowanie nie kończy się na tym.

Wiele stanowisk korzysta z umiejętności kodowania lub są one niezbędne do funkcjonowania. Na przykład, kodowanie ma zastosowanie w zarządzaniu zgodnością i ryzykiem, marketingu cyfrowym i zapewnieniu jakości. Oczywiście, kodowanie nie jest dla każdego, ale jeśli jesteś bardziej po stronie technologii, kodowanie jest jedną z umiejętności cyfrowych, których należy się obecnie nauczyć.

Zdjęcie autorstwa Ilya Pavlov na Unsplash

4. Chmura obliczeniowa

Chmura obliczeniowa była wschodzącym początkiem ostatnich dwóch lat. Pandemia COVID-19 mocno uderzyła w firmy i gospodarkę, a praca fizyczna w biurze była niebezpieczna. Ale dzięki chmurze obliczeniowej przejście na pracę zdalną stało się możliwe.

Chmura oferuje alternatywne rozwiązanie w stosunku do tradycyjnej infrastruktury biurowej, gdzie wszystko dzieje się i pozostaje w sieci. Ta nowa technologia umożliwiła pracę w domu, ponieważ usprawniła współpracę i łączność oraz zwiększyła bezpieczeństwo danych.

Oczekuje się, że chmura będzie się jeszcze bardziej rozwijać, ponieważ praca zdalna została w dużej mierze zdestygmatyzowana, a jednocześnie oferuje wiele korzyści dla pracowników i firm. Przedsiębiorstwa już teraz zwracają szczególną uwagę na to, aby zawsze pozostawać zwinnym i elastycznym, aby zapewnić maksymalną wydajność, a chmura obliczeniowa jest dobrym i skutecznym sposobem, aby to zrobić.

Zdjęcie autorstwa Matilda Wormwood na Pexels

5. Sztuczna inteligencja (AI) i uczenie maszynowe (ML)

Z pomocą sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego (ML) firmy mogą urozmaicić swoje produkty i usługi. Ta innowacja może sprawić, że będą one bardziej odpowiednie, dostosowane do potrzeb i innowacyjne, a AI słusznie należy do listy umiejętności cyfrowych, których należy się nauczyć.

Nie musisz zostać inżynierem AI, aby skorzystać z tego, co AI ma do zaoferowania. Wystarczy, że dowiesz się, jak AI i uczenie maszynowe wpłyną na Twoją pracę i biznes. Posiadanie tej wiedzy sprawi, że staniesz się istotnym atutem w każdym otoczeniu biznesowym. AI bez wątpienia zrewolucjonizuje sposób pracy firm, ponieważ kilka rozwiązań technologicznych AI może poprawić wewnętrzne procesy i obniżyć koszty.

Zdjęcie autorstwa Hitesh Choudhary na Unsplash

Wnioski

Przyjmując niezbędny sposób myślenia o rozwoju, który posiadają współcześni pracownicy, ta lista służy jako dobry punkt wyjścia. Jeśli jesteś na ścieżce podnoszenia kwalifikacji lub szukasz zmiany kariery, decydując się na naukę jednej (lub więcej) z tych umiejętności cyfrowych z pewnością sprawisz, że będziesz bardziej przydatny niż inni. To z kolei przekłada się na większe szanse na znalezienie nowej kariery, która będzie przyszłościowa przez co najmniej najbliższą przewidywalną przyszłość.

Naucz się tworzyć gry mobilne dzięki m-Game

Jeśli szukasz zasobów edukacyjnych w zakresie umiejętności cyfrowych lub zajmujesz się tworzeniem gier mobilnych, powinieneś przyjrzeć się europejskiemu projektowi m-Game Erasmus+. Projekt ten, w którym Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości (iED) uczestniczy jako partner projektu, ma na celu przyciągnięcie młodzieży do tworzenia gier mobilnych i nauczenie ich potrzebnych umiejętności.

Dziedzina ta oferuje doskonały potencjał zawodowy, a umiejętności kodowania, których ktoś się nauczy, mają również inne zastosowania. W ten sposób zwiększa się kompetencje cyfrowe młodzieży i przygotowuje ją do życia w epoce cyfrowej.

Projekt m-Game wkrótce opublikuje MOOC z listą kursów związanych z tworzeniem gier mobilnych, dostępnych za darmo.

Jeśli jesteś zainteresowany dowiedzeniem się więcej o m-Game lub chciałbyś zostać naszym partnerem w jakimkolwiek projekcie europejskim związanym z umiejętnościami cyfrowymi, napisz do nas.