Jak przeprowadzić benchmarking polityki ochrony dzieci w organizacjach VET

News

Każda organizacja pracująca z dziećmi powinna posiadać politykę ochrony dzieci, aby zapewnić swoim uczniom bezpieczeństwo przed fizycznym, psychicznym lub emocjonalnym wykorzystywaniem.

Jednak sama polityka nigdy nie wystarczy, ponieważ jest to tylko książka w szufladzie, a nie w terenie. Zadaniem nauczycieli i osób towarzyszących dzieciom w mobilności w ramach VET jest wprowadzenie tych zasad w życie.

Organizacje VET muszą zadbać o to, by ich personel był zawsze na bieżąco z najnowszymi zasadami ochrony. Z tego powodu muszą ich stale szkolić i doszkalać. Jest to jedyny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i uwolnienie organizacji od odpowiedzialności.

Oprócz niezbędnych szkoleń, istnieją również narzędzia pozwalające na analizę porównawczą stanu ochrony dzieci w organizacjach. Jednym z takich narzędzi jest VET Mobility Safeguarding Benchmarking Tool , które opracowaliśmy z naszymi partnerami w projekcie VET SQUARED.

Przyjrzyjmy się dokładniej temu narzędziu.

Czym jest narzędzie VET Safeguarding Benchmarking Tool?

Organizacje muszą przestrzegać przynajmniej minimum standardów bezpieczeństwa w VET. Rozumiejąc to, opracowaliśmy narzędzie benchmarkingowe dla profesjonalistów VET, aby sprawdzić, jak ich organizacja radzi sobie z polityką ochrony dzieci.

Ten benchmarking uzupełnia Kartę Jakości Zabezpieczania, którą opracowaliśmy z naszymi partnerami na początku tego roku. Karta Bezpieczeństwa wyszczególnia minimalne wymagania, jakie musi spełnić VET, aby zostać uznanym za skoncentrowane na ochronie.

Nasze nowe narzędzie benchmarkingowe będzie:

  • Określić stan zabezpieczenia dzieci w organizacjach VET
  • Przedstawi kroki, które należy podjąć, aby osiągnąć minimalne wymagania

Jak może ono pomóc w ochronie dzieci

Narzędzie przedstawia zgodność organizacji z polityką ochrony dzieci jako jej ślad ochronny.

Zmniejszający się ślad oznacza, że organizacja jest bliższa spełnienia przynajmniej minimalnych standardów. Organizacja z "doskonałym" śladem ochronnym będzie mogła pobrać certyfikat doskonałości.

Jest to doskonała okazja dla organizacji VET, aby otrzymać wyróżnienie za swoje usługi. Mogą to wykorzystać, promując je poprzez swoje kanały jako dostawców bezpiecznego środowiska dla uczących się dzieci.

Dzieci są wrażliwe. Musimy zrobić wszystko, aby za wszelką cenę uchronić je przed krzywdą. To narzędzie benchmarkingowe zapewni naszym dzieciom bezpieczeństwo, utrzyma ich możliwości uczenia się na wysokim poziomie i oszczędzi organizacjom VET wielu stresów.

Bądź na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami projektu VET SQUARED i dowiedz się więcej o ochronie dzieci.